Informuojame, kad šioje interneto svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies), siekiant kokybiško, saugaus ir patogaus naršymo joje. Naudodamiesi šia svetaine, jūs sutinkate naudoti mūsų slapukus. Prašome perskaityti mūsų „Privatumo politiką", kur pateikiama platesnė informacija apie slapukus, kaip juos ištrinti ar užblokuoti.
  • COVID 19 įsisiūbuoja: ar verslas pasiruošęs? Svarbi informacija iš VMI
Leidiniai:

COVID 19 įsisiūbuoja: ar verslas pasiruošęs? Svarbi informacija iš VMI

2020-11-04

Prognozuota antroji koronaviruso pandemijos banga sugrįžo. Reikia imtis priemonių, kad tiek įmonėms, tiek visai ekonomikai ji būtų gerokai švelnesnė. Nuo ko pradėti? 

„Visos įmonės pakartotinai išgyvena įtampos laikotarpį, kai svarbu užtikrinti stabilią įmonės veiklą ir procesus kylant antrajai Covid-19 bangai. Buhalterinė apskaita yra itin svarbi ir jos darbo tęstinumo užtikrinimas turėtų būti prioritetiniai klausimai. Svarbu apgalvoti apskaitos procesų užtikrinimo variantą, tam, kad nebūtų paralyžuotos įmonei svarbios mokėjimų, darbo užmokesčio skaičiavimo funkcijos, kurių nebuvimas tik dar labiau komplikuotų ir taip sudėtingą laikotarpį.“ – teigia BDO auditas ir apskaita, UAB apskaitos vadovė ir partnerė Jurgita Čepulienė. 2020 10 28 Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) paskelbė aktualią informaciją verslui. Kokios pagalbos gali tikėtis verslas?

Mokesčių atidėjimas ir išdėstymas:

  • Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), atsižvelgdama į karantino metu nustatytus ribojimus ir draudimus veiklos vykdymui dėl COVID-19, sudarė mokesčių mokėtojų, nukentėjusių nuo COVID-19, sąrašą. Mokesčių mokėtojai, kurie yra įtraukti į šį sąrašą, ir kuriems nuo kovo 16 d. iki gruodžio 31 d. atsiranda mokėtinų mokesčių (išskyrus vykdomųjų dokumentų prievolių), automatiškai,  be prašymo yra atleidžiami nuo delspinigių ir nevykdomas mokesčių išieškojimas.

Mokestinės paskolos sutartis be palūkanų:

  • Įmonės, patyrusios neigiamas pasekmes dėl COVID-19, privalomus mokesčius į biudžetą turėtų mokėti pagal galimybes. Po gruodžio 31 d. šios įmonės, mokesčiams sumokėti arba mokestinės paskolos sutarčiai (MPS), be palūkanų sudaryti, turės dar du mėnesius. Šiame, situacijos įsivertinimui ir veiksmų susiplanavimui skirtame, dviejų mėnesių laikotarpyje, į sąrašą įtrauktoms įmonėms nebus vykdomas mokesčių išieškojimas, nuo jų nebus skaičiuojami delspinigiai.
  • Be palūkanų ir be klausimų - iki 2022 m. gruodžio 31 d. Mokestinės paskolos sutartį be palūkanų galima sudaryti mokesčių skoloms, susidariusioms iki š. m. gruodžio 31 d., o įmokas sumokėti iki 2022 m. gruodžio 31 d. Sudaryti tokiai sutarčiai jokių papildomų dokumentų VMI pateikti nereikia, užtenka prašymo. Jei dėl sudėtingos finansinės situacijos dviejų metų mokesčių skolai išdėstyti ir sumokėti neužtenka, galima paprašyti ir ilgesnio mokesčių išdėstymo bei sumokėjimo termino, bet ne ilgesnio kaip iki penkerių metų. Tokiu atveju, mokesčius iki 2022 m. gruodžio 31 d., galima išdėstyti ir sumokėti be palūkanų, o vėlesnio laikotarpio įmokoms bus skaičiuojamos 0,01 proc. per dieną palūkanos.
  • Mokesčių mokėtojai sudarydami mokestinės paskolos sutartį, pirmąją įmoką gali paprašyti nukelti vieneriems metams. Tokiu atveju, kai skola nesiekia 300 tūkst., teikiant prašymą papildomų dokumentų pateikti nereikia, kai ji yra lygi ar didesnė kaip 300 tūkst. - mokesčių administratoriui kartu su prašymu reikia pateikti ir pagrindžiančius dokumentus. Pažymėtina, jog nukeliant mokėjimą, mokestinės paskolos sutarties be palūkanų pabaigos terminas nesikeičia, ją galima sudaryti iki 2022 m. gruodžio 31 d.

Informacija parengta, remiantis VMI 2020 10 28 duomenimis