• Auditas gali išgelbėti įmonę nuo bankroto COVID-19 krizės metu
Straipsniai:

Auditas gali išgelbėti įmonę nuo bankroto COVID-19 krizės metu

2020-05-04

Akivaizdu, kad COVID-19 sumažino arba sustabdė daugelio bendrovių darbo apimtis, privertė mažinti darbuotojų skaičių, persiorientuoti ar imtis kitų drastiškų priemonių. Ilgalaikiai koronaviruso padariniai, tikėtina, atneš dar daugiau nuostolių, todėl labai svarbu ne tik „išgyventi“ dabar, bet ir tinkamai sudėlioti ateities planus. 

BDO auditas ir apskaita, UAB specialistai parengė rekomendacijas, kurios gali padėti išgelbėti verslą nuo žlugimo ir rasti geriausią būdą išsaugoti verslą šios sudėtingos ir nenuspėjamos krizės metu. 

Auditas, verslo strategijų peržiūra ir „atsigavimo“ plano kūrimas

Natūralu, kad daugelis įmonių susiduria su dideliais finansiniais nuostoliais dėl to, kad prieš COVID-19 krizę neįvertino galimų finansinių grėsmių ir nesukūrė tinkamų verslo strategijų. Kad ir kaip būtų šiuo metu reikėtų sutelkti dėmesį ne į tai, kas nepadaryta, o į tai, ką dar galima padaryti. 

Anot BDO auditas ir apskaita, UAB Audito skyriaus vadovės Jolitos Rubinienės, šiuo metu svarbu tinkamai įvertinti esamą įmonės finansinę padėtį, praradimus ir pasirinkti efektyviausius verslo „atsigavimo“ būdus. 

„Tam pasitarnauti gali daugeliui įmonių privalomas auditas, kurio metu analizuojamos finansinės ataskaitos, vertinamas jų atitikimas įmonės finansinei būklei, veiklos rezultatams, pinigų srautams ir teisės aktams. Įvertinęs turimus dokumentus, auditirius pateikia išvadą ir pasiūlymus. Šiuo kriziniu laikotarpiu daug dėmesio skiriame finansinių rekomendacijų, kurios padėtų atsigauti po COVID-19, rengimui. Remiamės tarptautiniais audito standartais, užsienio gerąja praktika, naudojame patikimus audito įrankius, todėl galime užtikrinti kokybišką ir sklandų audito procesą“, - teigia J. Rubinienė.

BDO auditas ir apskaita, UAB profesionalų patirtis gali padėti bendrovėms priimti teisingiausius sprendimus siekiant išsaugoti verslą, sumažinti krizės metu patiriamus nuostolius pasinaudojus valstybės parama ar kitomis galimybėmis. 

„Įmonės, kurios tinkamai identifikuos dabarties ir ateities grėsmes, sukurs ir įgyvendins efektyvų atsigavimo planą gali tikėtis mažiausių COVID-19 finansinių nuostolių. Finansinių ataskaitų auditas, krizių valdymo ir grįžimo į įprastas verslo vykdymo vežias planas yra neabejotinai esminiai faktoriai, lemiantys verslo išgyvenimo lemtį“, - įsitikinusi J. Rubinienė.

Restruktūrizacija kritiniu periodu gali padėti išsaugoti turimą verslą

Finansinių ataskaitų auditas padeda bendrovėms identifikuoti esamą finansinę padėtį ir numatyti ateities žingsnius. Jei įmonės padėtis kritinė, restruktūrizavimas yra vienas iš būdų išsaugoti turimą verslą neinicijuojant bankroto. Vykdant restruktūrizaciją, bendrovė yra apsaugoma nuo kreditorių, sudaroma galimybė sumokėti susidariusias skolas ir atkurti savo mokumą. Nuo to momento, kai pradedamas įmonės restruktūrizavimas, už skolas nėra skaičiuojami delspinigiai ar netesybų mokestis, išvengiama galimo įmonės turto arešto. Svarbu tai, kad tokiu būdu įmonė išvengia bankroto ir gali toliau tęsti pradėtą veiklą, išsaugoti darbuotojų darbo vietas. 

Trumpai tariant, įmonės restruktūrizacija yra Jūsų turimo verslo finansinės padėties optimizavimas pasirenkant tinkamiausią sprendimą. Patyrę BDO auditas ir apskaita, UAB specialistai gali padėti išsaugoti verslą nuo formalių procedūrų ir iki minimumo sumažinti finansinius nuostolius.