• Inovacijų taikymas įmonėje - atsakas į besikeičiančias rinkos sąlygas
Leidiniai:

Inovacijų taikymas įmonėje - atsakas į besikeičiančias rinkos sąlygas

2020-11-13

Tiek Lietuvos, tiek užsienio įmonės yra skatinamos kurti inovacijas, kurios dažnai lemia įmonių ir verslo augimą. Dažniausiai diegti inovacijas ar kurti naujus projektus stabdo nežinojimas ir konservatyvumas. Visgi investicijos į kažką naujo, kas iki tol nebuvo daroma, reikalauja įvairių skaičiavimų ir konkrečių tikslų, kurie turi būti pristatyti rinkai. Atsižvelgiant į dabartinę situaciją pasaulyje – akivaizdu, kad metodai ir verslo strategijos kurios buvo taikytos versle praėjusiais metais yra koreguojamos arba kuriamos naujos. 

Būtent inovacijų taikymas yra atsakas į besikeičiančias rinkos sąlygas ir klientų poreikius. Rinkoje pirmauja tos įmonės, kurios aktyviai naudojasi plačiomis, daug skirtingų temų apimančiomis žiniomis ir taip pasiūlo geresnius, greitesnius ir pigesnius sprendimus nei kitos. Užsienyje jau įsitvirtinęs ir pasiteisinęs - atvirųjų inovacijų modelis. Šį modelį ir su jais suijusius procesus Lietuvos tyrėjai dar tik pradeda taikyti, todėl Lietuvoje veikiančios įmonės, kurios jau naudoja atvirąsias inovacijas, šią patirtį perėmė iš užsienyje veikiančių įmonių pavyzdžių arba tarptautinės literatūros. 

Atvirosios inovacijos yra problemų sprendimo praktika, kuria sprendimų ieškoma už organizacijos ribų, išoriniame pasaulyje, nepasikliaujant vien tik vidinėmis darbuotojų žiniomis ir įgūdžiais, išorės patirtį ir atradimus integruojant į vidinius inovacinius procesus. Šios invoacijos skatina kurti kartu su vartotojais, klientais arba įgalinti juos kurti. Atvirosios inovacijos įgalina vartotojus tapti kūrėjais, o įmones pasinaudoti jų turimomis žiniomis. Kitaip tariant, remdamasi atvirųjų inovacijų modeliu įmonė kurdama naujas idėjas naudojasi ne tik savo turimais vidiniais ištekliais. Ieškoma kaip išnaudoti vidines ir išorines idėjas optimaliu būdu, būti efektyvesniais ir sumažinant kaštus bei patiriamą riziką taip plėtojant technologijų vystymąsi. 

„Tam, kad inovacijos būtų skatinamos ir taikomos, iš pradžių tiek verslas, tiek vartotojai turi suprasti kodėl tai yra svarbu ir naudinga. Galime teigti, kad organizacijų požiūris į visa tai skiriasi, nes vieni pasyviai laukia, kol naujai atsiradusios technologijos bus patikrintos ir patvirtintos, kiti atsiradus galimybei patobulinti įmonės veiklą taiko visas įmanomas priemones, kad pagerintų verslo procesus, dirbtų pažangiai ir investuoja į tai. Šiuo ne itin lengvu laikotarpiu, skatiname organizacijų vadovus nebijoti imtis inovacijų ir jas taikyti. Mes, kaip tarptautinė audito, apskaitos bei konsultacijų kompanijų grupės narė - žvelgiame plačiau. Buhalterinės apskaitos paslaugos, finansinis auditas ar mokesčių, verslo konsultacijos nėra tik tos sritys į kurias koncentruojamės. Labai svarbu aktyviai bendradarbiauti su klientais bei skatinti darbuotojus įsitraukti į įvairius organizacijos procesus. Būtent grįžtamasis ryšys iš klientų ir darbuotojų yra svarbiausias siekiant svarbių ir naudingų pokyčių įmonėje.“,- teigia BDO auditas ir apskaita, UAB direktorė Virginija Sirevičienė