Informuojame, kad šioje interneto svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies), siekiant kokybiško, saugaus ir patogaus naršymo joje. Naudodamiesi šia svetaine, jūs sutinkate naudoti mūsų slapukus. Prašome perskaityti mūsų „Privatumo politiką", kur pateikiama platesnė informacija apie slapukus, kaip juos ištrinti ar užblokuoti.
  • Svarbūs pelno mokesčio ir gyventojų pajamų mokesčio įstatymų pakeitimai
Leidiniai:

Svarbūs pelno mokesčio ir gyventojų pajamų mokesčio įstatymų pakeitimai

2020-10-19

Lietuvos Respublikos finansų ministro įsakymo projektas, numato Įsakymo Nr. 1K-123 „Dėl Lietuvos Respublikos pelno mokesčio įstatymo 40 straipsnio 2 dalies ir Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 15 straipsnio 2 dalies įgyvendinimo taisyklių“ pakeitimus, kurie yra išties reikšmingi.

Žemiau pateikiami reikšmingi projekto punktai:

  1. Mažos pridėtinės vertės paslaugos. Kainodaros taisyklėse pridedama sąvoka apibrėžianti mažos pridėtinės vertės paslaugas. Šioms paslaugoms, kainos nustatymas gali būti atliekamas supaprastintu būdu, t. y. mažą pridėtinę vertę kuriančioms paslaugoms (jeigu jos atitinka sąlygas būti laikomos tokiomis) nebereikės atlikti palyginamojo tyrimo ir su tokių paslaugų teikimu susijusių išlaidų bazei bus galima taikyti 5% antkainį.
  2. Kontroliuojamųjų sandorių kainodaros dokumentavimo privalomumas. Pagrindinės bei šalies bylų rengimo reikalavimas nebus taikomas, jeigu Lietuvos vienetas (ar per nuolatinę buveinę Lietuvos Respublikoje veiklą vykdantis užsienio vienetas) vykdo kontroliuojamuosius sandorius tik su kitais Lietuvos vienetais (ar per nuolatinę buveinę Lietuvos Respublikoje veiklą vykdančiais užsienio vienetais, ar nuolatiniais Lietuvos gyventojais, ar nenuolatiniais Lietuvos gyventojais, vykdančiais individualią veiklą per nuolatinę bazę), jeigu tokie sandoriai susiję su jų Lietuvoje vykdoma veikla.
  3. Pridedama sąvoka, apibrėžianti sunkiai nustatomos vertės nematerialųjį turtą (toliau – SNVNT).

3.1. Nustatoma, jog mokesčių administratorius gali koreguoti SNVNT įsigijimą ar teisių perleidimą į SNVNT sandorio kainą, buvusią sandorio sudarymo metu. Taip pat paminima, jog šios nuostatos gali būti netaikomos, jei yra tenkinamos nustatytos sąlygos.

3.2. Nustatoma, jog mokesčių mokėtojas įsigyjantis iš asocijuoto asmens SNVNT ar teisę į tokį turtą, apie tokį sandorį turi informuoti mokesčių administratorių nustatyta tvarka ir terminais.

4. Pelno padalijimo metodas. Pridedamos papildomos sąlygos, kurios turi būti tenkinamos, norint taikyti šį metodą.

 

Šio projekto nuostatos įsigalioja nuo 2021 m. sausio 1 dienos. Taipogi svarbu paminėti, jog šios pasikeitusios nuostatos bus taikomos rengiant kontroliuojamųjų sandorių kainodaros dokumentus už 2021 metų ir vėlesnius mokestinius laikotarpius.