• Tikimasi, jog įmonės pradės mažinti per pandemiją susikaupusią mokestinę skolą
Leidiniai:

Tikimasi, jog įmonės pradės mažinti per pandemiją susikaupusią mokestinę skolą

2020-10-05

VMI šių metų gegužės, birželio, liepos mėnesiais stebėjo kai kurių verslo sektorių atsigavimą ir vertina, jog įmonės jau gali mokėti einamus mokesčius. Atliktos stebėsenos rezultatas VMI suteikia galimybę vertinti, jog einamieji mokėjimai ir susidariusios skolos galėtų būti mokami sparčiau, todėl iniciavo pokalbius su mokesčių mokėtojais, pirmiausia su didžiausiais mokesčių mokėtojais, kurie turi didžiausias nepriemokas ir fiksavo sparčiausią ir didžiausią atsigavimą nuo pandemijos. VMI planuose yra pakviesti pokalbiui ir daugiau mokesčių mokėtojų, tad nenustebkite, jeigu VMI pakvies pokalbiui ir jus. 

Svarbu paminėti, jog paskutiniu laikotarpiu (liepos, rugpjūčio mėn.) VMI kontrolės veiksmai grįžta į ankstesnį kontrolės lygį (lyginantu su tokiu pačiu laikotarpiu 2018 m.) ir fiksuojamas išaugęs išrašomų protokolų skaičius už administratoriaus nurodymų nevykdymą.

„VMI prioritetinėmis mokestinių patikrinimų kryptimis 2021 metams laiko ir su tarptautiniu apmokestinimu susijusius mokesčius, tai yra 0 proc. PVM tarifo tinkamas taikymas ir pelno mokesčio galimo perkėlimo tarp asocijuotų asmenų klausimai. Todėl po pandemijos tinkamai susidėliojus verslo ir prekių/paslaugų procesus su užsienio rinkomis, svarbu nepamiršti ir susitvarkyti mokestinius klausimus, pvz. įvertinti ar turite tinkamus dokumentus, leidžiančius tinkamai pagrįsti 0 proc. PVM taikymą, įvertinti ar neatsirado nuolatinės buveinės rizikos užsienio šalyse bei peržiūrėti, ar pasirengti, kontroliuojamųjų sandorių kainodaros dokumentacijas, nes mokesčių administratorius nusiteikęs dirbti“ , - teigia BDO auditas ir apskaita, UAB mokesčių skyriaus vadovas Tomas Karosas.

Primintina, jog VMI taikomos mokestinės pagalbos priemonės (galimybė nemokėti einamųjų mokėjimų; atleidimas nuo delspinigių ir išieškojimų nevykdymas) mokesčių mokėtojams bus taikomos iki šių metų gruodžio 31 dienos. Taipogi įmonės iki 2021 metų kovo 1 dienos dar turės galimybę kreiptis į mokesčių administratorių ir turės galimybę sudaryti mokestinės paskolos sutartį be palūkanų dėl mokesčių likučio, jeigu nebus atlikusios mokėjimų.