Fintech galimybės ieškant finansų – investicijos į viešai savo akcijas neplatinančias bendroves

„Neseniai, teko skaityti straipsnį, kurio pagrindinė mintis buvo tokia: valstybė deklaruoja paramą Fintech, tačiau biudžete lėšų nenumatyta. Valstybės programai finansavimas neskirtas. Fintech sektoriaus įmonės dažnai vadinamos startuoliais, tai privačios, viešai akcijų neplatinančios bendrovės. Pripažįstu, geros idėjos keičiančios nusistovėjusią praktiką vertos pinigų, klausimas kokią išeitį turi Fintech 2021 metais? Tiek globaliai, tiek lokaliai investuotojai pinigų srautą ir investicijas kreipia į Fintech sektorių, vis daugiau investicinio portfelio dalies, sudaro privačios bendrovės, o ne viešai platinami investiciniai vienetai.“- teigia BDO auditas ir apskaita, UAB teisininkas ir mokesčių partneris Marius Sirevičius.

BDO grupė atliko 2020 metų globalią investavimo į privatų kapitalą analizę. 2020 metus galime įvardinti, kaip metus, pasižymėjusius įvykių gausa. Metų įvykis COVID-19, kuris tapo iššūkiu medicinai ir visam pasauliui, tačiau kartu ir beprecedentėmis galimybėmis Fintech sektoriui. Fintech siūlo sprendimus priverstinai besikeičiančių aplinkybių keliamiems iššūkiams, kai kurių sprendinių paklausa išaugo žaibiškai, išnaudoti atsivėrusias galimybes reikalinga sparti plėtra. Fintech bendrovei tai reiškia nebe natūralų nuoseklų augimą, o eksponentinę plėtrą, kurią reikia finansuoti ir čia į pagalbą ateina investuotojai. Investavimas irgi yra verslas. Jo tikslas uždirbti, o dėl investuotojų dėmesio varžosi daug kandidatų. Taigi, kaip pasiruošti pokalbiui su investuotoju?

Kokie yra jūsų tikslai ir ką norite pasiekti?

Fintech įmonės turi labai aiškų produktą arba sprendimą kurį siūlo rinkai, o įkūrėjai apie projektą entuziastingai gali pasakoti valandų valandas. Greitas augimas, dėl neplanuotai pasikeitusių aplinkybių, dažnam Fintech’ui yra visiškai naujas ir nepažįstamas procesas. Šis iššūkis neatrodys toks baisus, jeigu pradėsime nuo verslo vystymo tikslų ir strategijos. Fintech’o vadovai turi labai gerai žinoti: dabartinę savo verslo padėtį, rinką, savo realius privalumus ir trūkumus, grėsmes ir galimybes, taip pat trumpalaikius, vidutinės trukmės ir ilgalaikius verslo tikslus. Investuotojai detaliai nagrinėja kiekvieną minėtą procesą prieš nuspręsdami investuoti. Tinkamai pasirinkti  konsultantai yra didelis privalumas pasiruošime.

Privatūs investuotojai pirmiausia yra kapitalo šaltinis, tačiau investuojant į viešai neplatinamas akcijas, investuotojas gali padėti pasiekti Fintech plėtros tikslus pasidalindamas patirtimi ir žiniomis. Investuotojai sėkmingai investavę į kitas sritis uždirba, nes jie koncentruojasi į augimą, į verslo procesų standartizavimą bei didinant gamybą arba paslaugų teikimą, jie itin gerai valdo greitą plėtrą. Jie turi žinių ir patirties ten, kur dažnas Fintech’as stabteli. O darbas kartu - didina sėkmės tikimybę.