FINTECH: Ką gali pasiūlyti privatūs investuotojai? Finansinė ir mokestinė pagalba

2019 metais privatūs investuotojai į Fintech investavo 138 milijardus USD. Bendrieji investuotojų į privatų kapitalą privalumai yra šie:

  • Rinkos žinios: Investuotojai yra puikiai išanalizavę rinkas, pardavimus ir vartotojų elgseną, šios žinios jiems padėjo uždirbti iš savo investicijų.
  • Kontaktai: platus verslo ir klientų kontaktų tinklas, kuris gali Fintech gali atverti duris, kurios kitaip būtų neprieinamos.
  • Valdymas: Optimizavimas ir verslo procesų efektyvus žinojimas įgyvendinimas yra sritys kur investuotojai yra itin stiprūs.
  • Pelningumas: Mūsų duomenys rodo, jog privataus kapitalo investicijų teigiamas poveikis -augančios pajamos ir pelnas.
  • Tęstinumas: investuotojo atėjimas gali užtikrinti idėjos tęstinumą, kai esama vadovybė ar įkūrėjai neberanda galimybių kaip toliau išlaikyti verslą.

Jeigu Jūsų tikslai nėra orientuoti į išvardintus aukščiau, tikriausiai jums reikia finansinio pagalbininko, bet ne investuotojo.

Išgirdę žodį Fintech dažniausiai įsivaizduojame, jog šioje bendrovėje yra finansų specialistas, nes Fintech’ų esmė - sujungti finansinį sektorių ir technologijas.  Dažniausiai vidinio specialisto žinios nėra orientuotos į tarptautinio verslo valdymą ir su tuo susijusius iššūkius, jie specializuojasi finansų operacijų ar bankiniame sektoriuje.

Fintech iššūkiai dažniausiai yra gerokai platesni. Siūlomi sprendimai paprastai susiduria su sudėtingais teisiniais ir reguliaciniais klausimais – itin aktualus klausimas plečiantis į užsienio rinkas (eksportuojant) savo produktą. Dažnai esamas reguliavimas keičiamas, audito, mokesčių ir veiklos reguliaciniais klausimais. Mokestiniai, audito ir reguliaciniai klausimai turi tiesioginę įtaką veiklos kaštams.

PVM, pelno, kainodaros, veiklos mokesčių, darbo apmokestinimo dažniausiai yra tos sritys, kur Fintech vadovybė nebūtinai gali pasigirti stipriomis žiniomis.

Įmonių grupės struktūros, veiklos formų parinkimas ir jų poveikis apmokestinimui gal tapti įmonės plėtros sėkmės raktu. Investuotojai investuojantys į privatų kapitalą, paprastai turi ir žinių, ir patirties ir specialistų komandą, galinčių greitai padėti įgyvendinti reikalingus veiksmus.